اطلاعات عمومی

وسایل مورد نیاز پیک نیک

وسایل مورد نیاز پیک نیک

به دلیل اینکه امروزه افراد با توجه به شرایط کاری و اقتصادی خود مشغله‌های فراوانی دارند و ممکن است از نظر روحی و جسمی به شدت خسته شوند، ضروری است که شرایط مناسبی برای استراحت و تفریح که یکی از نیازهای ضروری انسان محسوب می‌شود، فراهم شود. یکی از بهترین تفریحات معمول افراد رفتن به پیک‌نیک در روزهای تعطیل هفته است. در عین حال پیک‌نیک شرایط و وسایل خاص خود را می‌طلبد که در این مقاله قصد داریم به این مسئله بپردازیم و وسایل مورد نیاز برای داشتن یک پیک‌نیک فوق‌العاده و جذاب را بررسی کنیم.

برای داشتن یک پیک‌نیک خوب انجام چه کارهایی ضروری است؟

نخستین و در عین حال یکی از ضروری‌ترین موارد در امر داشتن یک روز خوب در پیک‌نیک، انتخاب یک محل مناسب است. چرا که شما برای داشتن یک روز جذاب و یک پیک نیک عالی باید ابتدا مکان خوبی برای این منظور پیدا کنید. در این مورد می‌توانید از تجربه‌های قبلی خود و یا اطرافیان خود کمک بگیرید، اما در عین حال اینترنت نیز جای مناسبی برای کسب اطلاعات در این مورد است. در عین حال نزدیک بودن مکان و خوش آب و هوا بودن آن نیز بسیار اهمیت دارد. مواردی چون محل پارک ماشین، داشتن مناطق طبیعی و وجود رودخانه و درخت و دشت‌های سرسبز اهمیت زیادی دارد، زیرا این مسائل در تمدد اعصاب شما و رفع خستگی بسیار موثر خواهد بود. همچنین می توانید جهت خرید عمده پلاستیک و محصولات پلاسکو از کارخانه با ما در ارتباط باشید.

 

وسایل مورد نیاز برای یک پیک‌نیک فوق‌العاده

مسئله مهم بعدی در زمینه پیک‌نیک، برداشتن وسایل ضروری است. وسایل مختلفی وجود دارد که برای یک پیک‌نیک عالی و مطلوب نیاز به آن‌ها داریم. از جمله این موارد می‌توان به یک زیرانداز مناسب، چادر مسافرتی، ظروف غذا خوری، ظروف مخصوص نوشیدن آب و مایعات دیگر، کیسه‌های پلاستیکی برای برداشتن زباله‌های تولیدشده، وسایل بازی و موارد دیگر اشاره کرد.

در اکثر موارد ممکن است مکان انتخاب شده برای پیک‌نیک محل مناسبی برای عبور ماشین نداشته باشد و شما مجبور باشید اتومبیل خود را در جای دورتری پارک کنید و در نتیجه نیاز داشته باشید که وسایل را از محل پارک ماشین تا مکان مورد نظر برای پیک‌نیک حمل کنید. بنابراین بهتر است در این موارد وسایل را هر چه سبک‌تر انتخاب کنید که حمل آن‌ها آسان‌تر باشد. وسایلی مانند چادر مسافرتی و زیرانداز نیز به نحوی انتخاب شود که بتوان به راحتی آن‌ها را تا و حمل کرد. حال به صورت جداگانه هر یک از وسایل ضروری برای پیک‌نیک را بررسی می‌کنیم.

زیرانداز

زیر‌انداز یکی از مهم‌ترین وسایلی است که برای پیک‌نیک باید همراه شما باشد. ممکن است شما از میز و صندلی تاشو برای نشستن در محل پیک‌نیک استفاده کنید، اما باز هم یه یک زیرانداز کوچک به منظور قرار دادن وسایل و ظروف خود نیاز خواهید داشت. انواع زیرانداز در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را با توجه به سلیقه و نیاز خود تهیه کنید، از جمله زیراندازهای پلاستیکی، حصیری، و پارچه‌ای. مهم‌ترین مزیت یک زیرانداز پلاستیکی این است که در صورت کثیف شدن، به راحتی قابل شستشو و تمیز شدن است. زیرانداز پارچه‌ای نیز به دلیل چندلایه بودن مناسب پیک‌نیک است. اما زیرانداز حصیری در جاهای خیس قابل استفاده نیست و به همین دلیل بهتر است در صورتی که به طبیعت می‌روید، از زیرانداز پلاستیکی یا پارچه‌ای استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  فرق پلاستیک و نایلون چیست ؟

چادر مسافرتی

چادر مسافرتی برای مواردی ضروری است که شما قصد دارید بیش از یک روز به پیک‌نیک بروید و یا شب را در محل پیک‌نیک بگذرانید. بنابراین اگر قصد دارید تنها چند ساعت یا یک روز به طبیعت بروید، نیازی به چادر مسافرتی نخواهید داشت، اگرچه ممکن است در پیک‌نیک‌های کوتاه مدت نیز علاقه به استراحت در یک چادر مسافرتی را داشته باشید. به این ترتیب دیگر از بابت بارندگی و خیس شدن خود نگرانی نخواهید داشت. از سوی دیگر در روزهایی که گرم و آفتابی است، می‌توانید در چادر مسافرتی از نور شدید خورشید خود را در امان نگه دارید.

ظروف پلاستیکی یا سرویس مسافرتی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شما باید وسایل ضروری و در عین حال سبک به همراه داشته باشید تا بتوانید به راحتی آن‌ها را حمل کنید. درباره ظروف بهتر است از ظروف سنگین و شکستنی تا حد امکان استفاده نکنید، چرا که این ظروف هم فضای بسیار زیادی را می‌گیرند و هم حمل آن‌ها بسیار سخت خواهد بود، به خصوص اگر ظرف شکستنی باشد که باید با احتیاط حمل شود، در حالی که به خصوص در مکان‌های صعب‌العبور در پیک‌نیک‌ها این امر کاری سخت و طاقت‌فرسا است. ظروف پلاستیکی سبک بهترین گزینه برای داشتن یک پیک‌نیک مناسب و مطلوب است که پیشنهاد ما خرید سرویس مسافرتی پلاستیکی می باشد.

البته در زمینه استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف خیلی مراقب باشید که آن‌ها را در طبیعت رها نکنید، زیرا موجب آسیب رسیدن به محیط زیست خواهند شد.در عین حال بهتر است از این ظروف به طور کلی استفاده نکنید. ظروف پلاستیکی مناسب پیک‌نیک که قابلیت چند بار استفاده را دارند، در بازار به وفور یافت می‌شود. این ظروف در بسته‌بندی‌های مناسب به صورت پک قرار دارند که انواع بشقاب‌های مخصوص غذاخوری، پیش‌دستی‌ها، بشقاب‌های گود، کاسه، لیوان، قاشق، کارد، و حتی دیس و آبکش و نمکدان در آن‌ها وجود دارد و به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از مزایای این پک‌ها این است که می‌توان همه ظروف را در جای مخصوص خود قرار داد و حمل آن‌ها نیز بسیار آسان است. وزن آن‌ها نیز به دلیل پلاستیکی بودن بسیار سبک است و قیمت مناسبی نیز دارند.همچنین می توانید جهت دیدن خرید عمده جاقاشقی کلیک کنید.

سبد پیک‌نیک

انواع مختلفی از سبدهای پیک‌نیک در اندازه‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در بازار وجود دارد که جنس آن ها از پلاستیک محکم و بادوام است. شما با استفاده از دسته این سبدها به راحتی می‌توانید آن‌ها را جابجا کنید. در عین حال شما می‌توانید با در نظر گرفتن تعدا اعضا، سبد پیک نیک را در اندازه مناسب انتخاب و تهیه کنید. ابته در برخی موارد ممکن است افراد ترجیح دهند که از کوله‌‍پشتی به جای سبد استفاده کنند که این وسیله به خصوص در مکان‌های صعب‌العبور مانند کوه‌ها می‌تواند نسبت به سبد مناسب‌تر باشد.

کوله پشتی جاهای مخصوصی برای قرار دادن وسایل مختلف مانند قاشق و چنگال، بشقاب‌ها، بطری آب و فلاسک چای و دیگر وسایل دارد. در عین حال این نکته را مدنظر داشته باشید که کوله‌پشتی‌های موجود در بازار فقط برای پیک‌نیک‌های یک یا دو نفره می‌تواند مفید و مطولب باشد، و در مواردی که تعداد افراد زیاد است، مناسب نیست. زیرا جای چندان زیادی برای گذاشتن وسایل مورد نیاز چند نفر ندارد.

همچنین بخوانید:  چگونه از پلاستیک کمتر استفاده کنیم ؟

دیگر وسایل مورد نیاز برای داشتن یک پیک‌نیک جذاب

پک وسایل بهداشتی: بهتر است که یک کیف حاوی لوازم بهداشتی را برای رفتن به پیک‌نیک آماده کنید. لوازمی از قبیل دستمال کاغذی، قرص مسکن، ژل دست ضد عفونی کننده آنتی باکتریال و یک مایع ظرفشویی کوچک برای شستن ظروف کثیف، بسیار ضروری و مهم هستند و باید در این کیف قرار گیرند.

پاور بانک: البته استفاده از تلفن همراه در پیک‌نیک چندان جالب نیست، زیرا شما به طبیعت می‌روید که ساعاتی را از فناوری و شلوغی‌های زندگی شهری به دور باشید. اما به طور کلی داشتن تلفن همراه که شارژ آن کامل باشد، برای موارد مربوط به تماس‌های اضطراری، امری ضروری محسوب می‌شود. بنابراین برای راحتی خیال خود در پیک‌نیک حتما برای اینکه در پیک نیک خیال تان از بابت همه چیز راحت باشد، پاور بانک و شارژر به همراه داشته باشید.

لامپ: شما ممکن است در پیک‌نیک به تاریکی هوا بر بخورید که در این موارد می‌توانید از لامپ‌های شارژی موجود در بازار استفاده کنید. لامپ‌های شارژی به موبایل و پاور بانک متصل می‌شوند و می‌توان به راحتی آن‌ها را شارژ کرد.

دیگر وسایل مورد نیاز برای پیک‌نیک عبارتند از: گاز پیک‌نیکی کوچک، منقل، سه پایه برای درست کردن آتش در زیر منقل، آب آشامیدنی به میزان لازم، یخدان سفری، کتری زغالی، کیسه زباله برای جمع‌آوری زباله‌های تولیدی، آفتابه مسافرتی و یخدان سفری برای غذاهایی که ممکن است در گرما زود خراب ‌شوند و یا خوراکی‌هایی که باید به صورت سرد آن‌ها را مصرف کرد.

به همراه داشتن کلمن یخ

در صورتی که فرصت دارید پیش از رفتن به پیک‌نیک به مدت چند ساعت بطری‌های کوچک آب را در فریزر قرار دهید، می‌توانید از بابت داشتن آب خنک در طول پیک‌نیک مطمئن باشید. اما درباره نوشیدنی‌های دیگر می‌توانید از کلمن که در آن تکه‌های یخ را ریخته‌اید، استفاده کنید تا بتوانید نوشیدنی‌ها و غذاهای خود را به مدت چند ساعت خنک نگه دارید.

کیسه زباله

شما باید این را در نظر داشته باشید که رها کردن زباله در طبیعت امری مذموم و ناپسند است و در عین حال باعث آسیب به محیط زیست خواهد شد. بنابراین حتما در هنگام پیک‌نیک کیسه زباله پلاستیکی همراه خود داشته باشید تا مجبور نباشید زباله را در طبیعت رها کنید.

وسایل ضروری پیک‌نیک برای کمک‌های اولیه

شما ممکن است در طول برگزاری پیک‌نیک‌ حوادثی را تجربه کنید که نیاز به استفاده از کمک‌های اولیه داشته باشید. مانند به زمین خوردن و زخمی شدن، بریدن یا سوزاندن دست در هنگام درست کردن غذا و یا موارد دیگر. در چنین مواردی نیاز به جعبه کمک‌های اولیه دارید که باید موارد زیر در آن بسته وجود داشته باشد: چسب زخم، داروهای مربوط به مقابله با خونریزی و عفونت احتمالی، باند، قرص آسپرین، کرم ضد آفتاب، کرم ضد خارش،‌ نخ دندان، آنتی اسیدها و دیگر موارد ضروری.

اما در عین حال شما به برخی وسایل دیگر نیز برای پیک‌نیک نیاز دارید که از جمله آن‌ها می‌توان به سفره پلاستیکی یا پارچه‌ای، یک پتوی اضافی، دستمال مرطوب و دستمال ضد باکتری، اسپری ضدحشره، لوسیون مرطوب کننده، اشاره کرد.

بسته‌بندی لوازم پیک‌نیک

در مورد بسته‌بندی لوازم بهتر است به گونه‌ای عمل کنید که وسایل سنگین را در پایین قرار گیرد، نه روی دیگر وسایل. بهتر است در سبد پیک‌نیک وسایل نرم در بالا قرار گیرد تا در اثر فشار خراب و شکسته نشوند. ظرف‌هایی را استفاده کنید که دارای پوشش محکم هستند تا به این ترتیب مواد غذایی بیرون نریزد.

بازگشت به لیست
5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قاسم
1 ماه قبل

سلام لیست وسایل مورد نیاز در پیک نیک را به خوبی اشاره کردن و بسیار کاربردی بود